AQma Refill ATO v 2.0 - Automatyczna dolewka, Arduino Nano

Utworzono: 20 październik 2017

 Dolewka jest zupełnie przepisana, może współpracować z bezkontaktowym czujnikiem xkc-y25-v (jeszcze nie testowałem na akwarium).

Gotowe szpargały, znacznie ułatwiające budowę: 

Oprogramowane, polutowane Arduino Nano v3 - AQma.pl

Gotowa płyta AQmaBoard - AQma.pl

 Teraz funkcjonalność... Dolewka ma jeden główny sensor ("normalny" lub bezkontaktowy), który może włączyć pompę, dwa pozostałem czujniki pompę mogą jedynie wyłączyć. Działanie każdego czujnika można odwrócić.

 Pompa włączy się, jeżeli czujnik główny przez określony czas (trzy cykle) będzie raportował zbyt niski poziom wody, wraz z załączeniem pompy zaświeci się dioda sygnalizacyjna.
 Pompa wyłączy się po chwili od uzyskanego prawidłowego poziomu wody, zgaśnie dioda sygnalizacyjna.
 Każdy zaraportowany przez czujniki zabezpieczające (opcjonalnie, maksymalnie dwa) "błędny" poziom wody, natychmiast wyłączy dolewanie i włączy alarm dźwiękowy, który powtarzany będzie co 30 minut (zmienna alarmInterval) i spowoduje krótkie mignięcia diody sygnalizacyjnej. Alarm utrzymywał się będzie do momentu zaraportowania przez wszystkie podpięte czujniki prawidłowego poziomu wody.
Jeżeli pompa dolewki, będzie dolewać wodę przez więcej niż 30 sekund (zmienna refillDelay) zostanie ona wyłączona (prawdopodobieństwo że pompa chodzi na sucho i nie dolewa wody), włączy się alarm dźwiękowy powtarzany co 30 minut, dioda sygnalizacyjna zacznie migać (długie mignięcia, co sekundę). Alarm zostanie wyłączony po ręcznym uzupełnieniu wody, kiedy czujnik zaraportuje prawidłowy stan.
 Posiadacze płyty AQmaBoard są w tej komfortowej sytuacji, ze jedyne co musza zrobić, to przestawić zworkę stanu na HIGH (5V, jest koło buzzera). 

 W przypadku budowy dolewki bez mojej płytki konieczne jest wykonanie układu zgodnie z drugim schematem (rezystory również są konieczne).

 

Załączniki:
Pobierz plik (AQmaRefill_v2.0.10.zip)AQmaRefill_v2.0.10.zip[Kod automatycznej dolewki do Arduino Nano.]612 Pobieranie2017-10-20