AQma Small LED - Controller

Utworzono: 23 maj 2016

Najprostszy, najłatwiejszy do zbudowania kontroler do LEDów. Do działania potrzebuje jedynie zaprogramowanego Arduino Nano. 

Gotowe i oprogramowane Arduino można zakupić tutaj: http://aqma.pl/index.php?route=product/product&path=60&product_id=55

Kontroler ma sześć kanałów PWM. Działa w następujący sposób... Po podaniu zasilania czeka określony czas i włącza kanał, potem przez godzinę rozświetla LEDy aż do uzyskania zadanej mocy maksymalnej. Utrzymuje moc maksymalną przez zadany czas i zaczyna ściemniać kanał do momentu całkowitego wygaszenia, zmierzch również trwa godzinę. Po tym czasie lampa zostanie wyłączona, aż do momentu wyłączenia i ponownego włączenia głównego zasilania.

Do włączenia i wyłączenia lampy (i Arduino) należy użyć zewnętrznego timera.  

Kontroler ustawiony jest w następujący sposób:

PWM1 - włącza się od razu po włączeniu Arduino, świt trwa 60 minut, pełna moc utrzymywana jest przez 10 godzin, zmierzch trwa 60 minut. 

PWM2 - włączy się po 30 minutach od startu Arduino, świt trwa 60minut, pełna moc utrzymywana jest przez 9 godzin, zmierzch trwa 60 minut. 

PWM3 - włączy się po 60 minutach od startu Arduino, świt trwa 60 minut, pełna moc utrzymywana jest przez 8 godzin, zmierzch trwa 60 minut. 

PWM4 - włączy się po 90 minutach od startu Arduino, świt trwa 60 minut, pełna moc utrzymywana jest przez 7 godzin, zmierzch trwa 60 minut. 

PWM5 - włączy się po 120 minutach od startu Arduino, świt trwa 60 minut, pełna moc utrzymywana jest przez 6 godzin, zmierzch trwa 60 minut. 

PWM6 - włączy się po 180 minutach od startu Arduino, świt trwa 60 minut, pełna moc utrzymywana jest przez 5 godzin, zmierzch trwa 60 minut. 

Tak wygląda konfiguracja "bez kombinowania". Oczywiście (dla Kubusiów kombinatorów) można w bardzo prosty sposób zmienić czas wschodu, czas świecenia pełną mocą, czas zachodu i maksymalną moc kanału (przydatne jeżeli ktoś potrzebuje skręcić lampę). Zaimplementowałem też funkcję odwrócenia działania PWMów (przy zerowym wypełnieniu przetwornica daje pełną moc, a przy 100% nie świeci).  Wszystkie powyższe ustawienia są zdefiniowane na początku kodu i dokładnie opisane. 

 

Załączniki:
Dostęp do URL (AQmaSmallLED_v1.0.3.zip)AQmaSmallLED_v1.0.3.zip[Kod do Arduino Nano.]1457 Pobieranie2018-11-28